Наночастинки для лікування муковісцидозу

Муковісцидоз або кістозний фіброз легень – поширене генетичне захворювання. Тільки в одній Німеччині щорічно народжується понад 3300 дітей із цією патологією. У її основі лежить генетична мутація, що змінює функцію білкового каналу лежить на поверхні клітини.

Це викликає зміну консистенції слизу, який виробляє організм для зволоження слизової оболонки дихальних шляхів. Густий слиз важко відхаркується, застоюється в легенях і поступово населяється патогенною флорою, спричиняє хронічне запалення. У легенях виникають незворотні фіброзні зміни, що викликають смерть пацієнта. Середній термін життя людини із діагнозом муковісцидоз становить 40 років.

На сьогоднішній день не існує ефективного лікування. В основі сучасної терапії – регулярний прийом антибіотиків, які гальмують поширення бактерій. Однак згодом у мікроорганізмів виробляється стійкість (резистентність) завдяки утворенню біоплівок під слизом.

Нова технологія, розроблена вченими з Йенського університету, дозволила збільшити ефективність лікування антибіотиками завдяки використанню наночастинок. Керівник проекту каже: «Більшість терапевтичних агентів проходить довгий шлях через весь організм, минаючи численні захисні бар'єри, перш ніж потрапити до необхідного місця. Розроблений аерозоль з антибіотиком та наночастинками вкорочує та полегшує цей процес».

Для вирішення поставлених завдань вчені нанесли на капсулу з поліефірного полімеру діючу речовину – антибіотик із групи тромбаміцинів. Потім створили наночастинку та протестували її лабораторних умовах на моделі функціонуючої легені.

Вся складність у розробці наночастинок полягала в тому, що великі та малі частинки вловлювалися захисними клітинами дихальних шляхів. Найбільш ефективними виявилися мікрочастинки діаметром від 1 до 5 мікрометрів

Випробування показали, що наночастинки успішно досягають активних колоній мікроорганізмів і знищують їх. Вчені стверджують, що дієвість антибіотиків зросла вдесятеро. При цьому полімерне покриття робить «невидимим» сполуки імунної системи людини, що виключає появу будь-якої алергічної реакції.

Зараз йдуть активні приготування до наступної фази дослідження – знаходження оптимального розміру наночастинок та випробування нового методу на лабораторних тваринах.

 
© 2011 civco.com.ua
Контактная информация