Неінвазивна КТ ангіографія та діагностика серцево-судинних захворювань

У практиці сучасних кардіологічних центрів широко використовується інвазивна ангіографія в комбінації з візуалізації тканин міокарда під навантаженням методом однофотонної емісійної комп'ютерної томографії (SPECT) для обчислення ризику розвитку серцево-судинної події. Однак така схема діагностики є дорогою та травматичною.

Група вчених зі шпиталю Джонса Хопкінса та Балтиморського медичного університету провели клінічне дослідження, яке довело, що неінвазивна комп'ютерна томографія коронарних судин у комбінації зі стрес тестами може виявляти з великою точністю маркери стенокардії та обчислювати рівень ризику серцево-судинних захворювань.

У дослідженні взяли участь 379 пацієнтів, які проходили інвазивну та неінвазивну ангіографію. Аналіз показав, що обидва методи ефективні при виявленні пацієнтів з несприятливим результатом серцево-судинної події. Обидва підходи показали рівну точність у виявленні маркерів ризику серцево-судинних захворювань протягом двох літнього періоду та визначення рівня виживання. У 51 пацієнтів (13.5%) сталася важка несприятлива кардіальна подія.

Керівник проекту каже: «Ступінь ураження судини (розмір склеротичної бляшки) є важливим фактором у збереженні нормальної гемодинаміки. Значне зниження артеріального тиску викликає різке зменшення кровотоку через стеноз. Якщо склеротична бляшка має перераховані вище характеристики, то необхідно термінове втручання для установки шунта або стента».

«Для визначення місця стенозу використовують інвазивну ангіографію. Загалом цей метод показує непогані результати, проте може спричинити побічні ефекти, що ведуть до серйозних ускладнень. Найпоширеніший побічний ефект - кровотеча в місці пункції. Найгрізніше ускладнення – спазм коронарних судин, що викликає напад стенокардії, до інфаркту».

«Мета нашого дослідження довести, що обидві технології ефективні в оцінці кардіологічного ризику. Це дозволить виробити індивідуальну діагностичну схему для кожного пацієнта, зробити дослідження безпечнішим та менш витратним».

Результати дослідження опубліковані у журналі Radiology.

 
© 2011 civco.com.ua
Контактная информация